תרומת משתלת נמפיאה לאיכות הסביבה


משתלה עצי נוי נמפיאה

השימוש בפחם נפט וגז כמקורות אנרגיה יוצר בעיות סביבתיות קשות, תהליך הפיכתם לאנרגיה והשימוש בהם " תורם " להוספת כ- 7 מיליארד טונות של פחמן דו חמצני. רק מחצית מכמות זאת נקלטת בתהליכים טבעיים ( צמחיה ) כך שכל שנה מתווספים לכדור הארץ עוד 3.5 מיליארד טונות של פחמן דו חמצני, שהינו הגורם המרכזי להתחממות כדור הארץ.

תהליך הפוטוסינתזה המתרחש בצמחים הינו " מפעל " לחיסול פחמן דו חמצני, על ידי נטיעת עצים רבים נוכל לקזז את עודפי הפחמן הדו חמצני המאיימים על איכות חיינו.

תרומת עץ בוגר אחד לכדור הארץ בשנה הינה: צמצום הטמפרטורה ב 3 – 5 מעלות צלסיוס, ספיגת 20 ק"ג אבק, ייצור כ- 700 ק"ג חמצן נקי וחיסול 20 טון פחמן דו חמצני.

צריכת המים לענף הגינון היא רק 3.5% מכלל הצריכה השנתית בארץ.

מדיניות רשות המים ופקידי האוצר לחסל את הגינון בארץ לא תפתור את בעיית המים ולא תכפר על מחדליהם לאורך השנים, אך בודאי תגרום לקטסטרופה הבאה באיכות חיינו.

מדיניות זו תהפוך ארץ זבת חלב ודבש למדינת שממה, תפגע קשות באיכות חיינו ותוציא למעגל האבטלה עוד 30,000 משפחות נוספות.

8 יחידות " גן גדר " שוות לתרומת עץ בוגר, שתילת גדר הפרדה באי תנועה לאורך 1 ק"מ שקולה לנטיעת חורשה של 125 עצים בוגרים באמצע הכביש.

בעידן שבו כל העולם מחפש פתרונות להתחממות כדור הארץ ופליטת גזי חממה, משתלת נמפיאה הלכה צעד קדימה ותורמת את חלקה בנושא בעזרת הגינון הורטיקאלי בשטחים אורבאניים צפופים עתירי זיהום.

" גן גדר " – חידוש מהפכני, גדר חיה מוכנה מיידית, הפתרון המושלם לדרישות גידור ירוק ואקולוגי.
מינימום שטח להשקיה ומכסימום נפח עלווה.

המאמר נכתב על ידי יורם בן עמי – משתלת נמפיאה

צרו קשר

השאירו פניה ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי